Covid Maraton kötet plusz Szerzői jog, adatvédelem tananyag
Beszámítható kreditpont | 15 |
Képzés hossza | 15 óra |
Képzés típusa | elearning |
Képzés elérhető | Azonnal |
Oktatás díja egy összegben:
17.325 Ft (áfával)
Szakkönyv kedvezményes elearning képzéssel?
Az IntézményVezetés legújabb kötete a hibrid oktatás megtervezéséhez kínál segítséget, kapaszkodót.
Az első fejezetben egy konkrét iskola válaszát ismerheti meg a 2020 tavaszán meghirdetett távoktatási helyzetre vonatkozóan, majd a második fejezetben olyan alapelvekről olvashat, amelyek mentén érdemes a folyamatokat megtervezni. A harmadik fejezetben a tanulók önálló tanulását segítő eszközöket, módszereket ismerhet meg. A negyedik fejezet a folyamatok megtervezéséhez és bevezetéséhez ajánl egy ötlépéses módszertant, amelyre alapozva elindulhat a változás útján. Az igen terjedelmes függeléket pedig olyan sablonok, segédanyagok és példák alkotják, amelyek gyakorlati segítséget kínálnak ahhoz, hogyan tehetjük a digitális munkarendet gördülékennyé és hatékonnyá iskolánkban, függetlenül attól, hogy általános iskolai, középfokú vagy szakképzési intézményről van szó.
Részletes leírás
Miről olvashat az IVE legújabb kötetében?
- Mi az a 10 lépés, ami a távoktatás megtervezéséhez mindenképp szükséges?
- Mi az Európai Bizottság ajánlása a 2020/2021-es tanév blended oktatási helyzetére?
- Milyen tanulságok születtek nemzetközi tapasztalatok elemzéséből?
- Honnan tudhatja az intézményvezető, hogy intézkedései megfelelőek voltak-e?
- Hogyan lehet a távoktatás tanulóközpontú?
- Hogyan értékeljük a tanulók teljesítményét a távoktatás alatt?
Kiadványunk ezekre, és számos más olyan kérdésre ad választ, melyek most kevés kivételtől eltekintve minden iskolát érintenek. Szerzőink digitális módszertani tanácsadók, e-learning szakértők, hazai és nemzetközi pedagógiai projektek alapján állították össze ezt a hasznos és kifejezetten gyakorlati kézikönyvet, mellyel az iskolák átállását kívánjuk könnyebbé és gördülékenyebbé tenni.
Miről szól a Szerzői jog, adatvédelem tananyagunk?
A szellemi tulajdonhoz kötődő jogokat napi szinten gyakoroljuk – vagy éppen hagyjuk figyelmen kívül. Amikor készítünk egy képet, a kép szerzői joga a miénk. Amint azonban azt a képet feltöltjük például valamely közösségi oldalra, a felhasználás jogát máris átengedtük a szolgáltatónak. Ugyanez a helyzet a közösségi médiában posztolt videókra, szövegekre, saját ábrákra is.
Pedagógusként gyakran készítünk prezentációkat, amelyeket felhasználunk a tanítási folyamatban. A prezentációkban használt képek, szövegek, videók stb. általában szerzői jogi oltalom alatt állnak, ugyanakkor ezt gyakran figyelmen kívül hagyjuk az összeállítás során. Az iskolai-oktatási tevékenységekre (amennyiben az nem jár üzletszerűséggel) némileg más szabályok vonatkoznak a felhasználást tekintve (ezt később már részletesebben tárgyaljuk), de a felhasznált források megnevezése, az idézés és átvétel szabályainak betartása pedagógusként is közös felelősségünk. A tanulók csak akkor kerülhetnek a szellemi tulajdonnal kapcsolatos felelősség és tudás birtokába, ha pedagógusként tudatosan figyelünk arra, hogy mi is betartsuk azokat a „közös játékszabályokat”, amelyek a szellemi tulajdon védelméhez kapcsolódnak.
A tananyagban áttekintjük a szerzői joghoz kapcsolódó alapvető fogalmakat, jogértelmezéseket, később esettanulmányok segítségével elemezzük tovább a témát. Továbbá megismerkedünk a leggyakrabban használt közösségi médiummal, a Facebookkal, példákat olvashatunk arra, hogyan érdemes pedagógusként facebookoznunk. A kurzus során bemutatunk néhány, a mindennapi pedagógiai gyakorlatban is alkalmazható adatbázist, szabad felhasználású médiatartalmat, amelyek segítségével jogtiszta forrásból szerezhet be szövegeket, képeket és videókat vagy más online tartalmakat.
Tematika
- A pedagógusok és a szellemi tulajdon védelme
- A szerzői jog és a hozzá kapcsolódó egyéb jogok
- Esettanulmányok - Szerzői jogszegés iskolai körülmények között
- Idegen művek felhasználása az oktatásban, tanítási-tanulási folyamatban
- Szabadon használható tartalmak az interneten
- Creative Commons
- Google képkeresés
- flickr.com
- Piaxabay
- A közösségi média szerepe korunkban
- Az intézmény a Facebookon
- Adatvédelmi szempontok és megfontolások
- A Cyberbullying
- Adatvédelmi ajánlások digitális oktatás során
Beszámítható kreditpontok
Ismerje meg a Raabe eLearning működését!
A tanulás ennél egyszerűbb már nem is lehetne:
- Kattintson a "Kezdje el azonnal!" gombra!
- Töltse ki adatait a regisztrációhoz!
- Dőljön hátra és élvezze a bárhol, bármikor tanulás örömeit!